O nas

Kim jest ŁOWISZ Domy z Bali?

Jesteśmy firmą działającą od kilkudziesięciu lat w branży budowlanej. Naszą specjalnością jest budownictwo drewniane a szczególnie tradycyjne budownictwo podhalańskie. Tradycja budowania z bali drewnianych jest przekazywana w naszej firmie z dziada pradziada, stąd gwarancja najwyższej jakości na budowane przez nas budynki.

Trochę historii.

Zapewne każdy, kto choć raz odwiedził Podhale a szczególnie Zakopane dostrzegł ten jakże piękny styl budownictwa drewnianego. Któż by zwiedzając Zakopane nie dostrzegł willi Koliba i nie zwiedził jej wnętrz lub wielu innych równie majestatycznych budynków i nie zapragnął zamieszkać w takim domu. Styl podhalański (nazywany również zakopiańskim oraz witkiewiczowskim) Stanisław Witkiewicz rozpropagował na całą Polskę. Plan tradycyjnej dwuizbowej chałupy góralskiej rozbudował tak, aby powstała willa dla bogatych przybyszy. Witkiewicz współdziałał z cieślami oraz snycerzami tworząc ten niepowtarzalny styl dążąc do przekształcenia go w styl narodowy. Nasza firma realizuje tą spuściznę.
W gwarze podhalańskiej termin „budować” był zarezerwowany tylko i wyłącznie, jako określenie budowy z bali lub po prostu domu zbudowanego z bali. A więc świadczy to o tym jak bardzo ceniono budownictwo drewniane.

Zalety budownictwa drewnianego

Dom z bali tworzy niepowtarzalny klimat oraz urok. Naturalny oraz ekologiczny materiał, z którego jest zbudowany daje poczucie ciepła oraz zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Drewno jest materiałem trwałym niewymagającym remontu ani odnawiania jak w przypadku budynków murowanych. Dowodem na to są liczne budynki na Podhalu. W miejscowości Chochołów położonej nieopodal Zakopanego bez trudu znajdziemy domy, które mają już ponad sto lat i są wciąż użytkowane przez ich właścicieli.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu powyższego tekstu rozwialiśmy wątpliwości, co do budowy domu z bali i powierzysz nam budowę swojego wymarzonego domu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i czekamy na Twój kontakt.